II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. będzie można wesprzeć dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes”.
  2. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na ten cel: w Czarnkowie 7811 zł. w Romanowie 645 zł.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII: grupa II (chłopcy) w środę 28 II o godz. 17.00 w sali.
  4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie w kościele w czwartek 29 II po wieczornej Mszy św.
  5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź w godz.: 15.30 - 18.30. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. W sobotę Msza św. z nabożeństwem I - sobotnim o g. 8.00. Obchód chorych: ks. Proboszcz i ks. Łukasz w piątek od 8.30, ks. Patryk w sobotę od 8.30.
  6. Zapraszamy na odnowienie Misji Parafialnych, które będzie od przyszłej niedzieli 3 III. Poprowadzi je br. Piotr Szaro, kapucyn. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o 17.00 i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 10.00 i 17.45 (dla dzieci).
  7. Gościmy w naszej parafii przedstawicieli fundacji Małe Betlejem, która wspiera chrześcijan w Ziemi Świętej. Po Mszach św. przez zakup unikalnych przedmiotów, będziemy mogli wyrazić solidarność i wesprzeć chrześcijańskie rodziny w Betlejem, przyczyniając się do utrzymania ich tradycji i dziedzictwa, a przy okazji sprawić sobie lub rodzinie wyjątkową pamiątkę.
  8. Kurs przedmałżeński w parafii JChNK w Czarnkowie rozpocznie się 9 III o godz. 15.00. Kolejne spotkania będą: 10, 16 i 17 III.
  9. W ostatnim czasie zmarli śp.: Jadwiga Łania i Krystyna Olendzka z ul. Sikorskiego. Dobry Jezu…

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

 

Intencja Żywego Różańca na luty:

Módlmy się o mądrość dla rządzących, aby sprawiedliwie i według prawa Bożego zarządzali państwem

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie