Załączniki:
Pobierz plik (wg. nazwisk 07.24.pdf)Wykaz dzieci wg nazwisk[zaktualizowany 24.07.2020]1015 Pobieranie
Pobierz plik (wg dat 07.24.pdf)Wykaz dzieci wg daty[zaktualizowany 24.07.2020]1269 Pobieranie

Informacja dla rodziców dzieci I Komunii św.

W tym roku sytuacja epidemii sprawiła, że I Komunia św. jest rozłożona na wiele małych grup. Rozpoczynamy 13 czerwca a ostatnia grupa przewidziana jest na 27 września. Dwie osoby zostały przesunięte na przyszły rok. Od niektórych rodziców nie dostałem żadnej informacji, co do terminu. Jest też możliwe, że otrzymałem informację, ale jej nie odnotowałem, lub zaznaczyłem błędnie, dlatego poniżej zamieszczam listę dzieci i terminów, aby rodzice mogli ją zweryfikować. W związku z „odmrażaniem” obostrzeń epidemiologicznych możliwe jest łączenie grup kilkuosobowych – oczywiście za zgodą wszystkich zainteresowanych. 26.09 przewidziane jest 15 osób a  27.09 – 17 osób. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, przewidujemy godzinę 1500 w sobotę i 1100 w niedzielę. Jeżeli obostrzenia wzrosną (druga fala) możliwe są po dwie grupy każdego dnia.

Zachęcam też, aby dziecko z rodzicami uczestniczyło w albie we Mszy św. przez cały tydzień po przyjęciu Komunii św. (biały tydzień), ale nie jest to obowiązkowe.

 

Jeżeli chodzi o bezpośrednie przygotowanie do uroczystości, to:

 1. Spowiedź przewidziana jest w tygodniu poprzedzającym I Komunię. Rodzice proszeni są o kontakt indywidualny ze mną, lub którymkolwiek z kapłanów.
 2. Całość przygotowania zewnętrznego rodzice biorą na siebie, katechetki będą zaangażowane dla grupy 26 i 27 września.
 3. W kilkuosobowych grupach nie przewidujemy wierszyków itp.
 4. Oprawa muzyczna: zapewniamy p. Organistę (mile widziane honorarium). Jeżeli rodzice mają inne propozycje, załatwiają to we własnym zakresie, proszę jedynie o informację. Rodziców zainteresowanych oprawą muzyczną w wykonaniu zespołu, który gra na Mszach św. o godz.11.00 i grał w minionych latach na Mszach pierwszokumunijnych, prosimy o kontakt pod numerem tel. 508 200 787.
 5. Małe grupy proszone są o koordynację przygotowań (kwiaty, dekoracje, rozmieszczenie w kościele itp.) Mogę pomóc się skomunikować, choć zwykle rodzice już są ze sobą dogadani. W tych sprawach proszę się kontaktować z p. kościelnym, który jest dostępny w kościele codziennie, przy okazji Mszy św.
 6. Rodzice zainteresowani usługą videofilmowania, mogą się skontaktować z p. Janem Stróżyńskim nr tel. 508 136 339
 7. Rodzice zainteresowani  ofertą fotograficzną p. Zodro, mogą skontaktować się pod nr tel. 692 290 148.

 

Mam nadzieję, że te szczególne warunki nie przeszkodzą Waszym dzieciom w dobrym przeżyciu tej uroczystości a może nawet pomogą skupić się na najważniejszym: KOMUNIĄ Z PANEM JEZUSEM

 


12.05.2020

W najbliższą niedzielę 17 maja o 15:30 będzie specjalna Msza Św. dla rodziców kl. III. Proszę się dobrać po 1 rodzicu dla 2-3 dzieci, abyśmy zachowali limit 45 osób uczestniczących we Mszy św.

Fragment najnowszego dekretu Arcybiskupa dot. I Komunii Św.

"Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, dopuszcza się organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii św. dla jednej lub kilku rodzin, na wyraźne życzenie rodziców, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie – o terminie uroczystości nie może decydować głosowanie lub wola większości, a ostateczną decyzję podejmują w tej sprawie rodzice poszczególnego dziecka, zawsze w porozumieniu z proboszczem i z uwzględnieniem możliwości parafii.

Bezpośrednie przygotowanie do uroczystości komunijnej powinno mieć również charakter indywidualny (rodzinny lub zdalny), zaś pierwszą spowiedź św. należy sprawować według zasad wyżej opisanych. Pierwszej Komunii św. można udzielać podczas Mszy św. w niedzielę i dni powszednie; także podczas Mszy św. dodatkowych. Sposób udzielenia Pierwszej Komunii św. należy uzgodnić z rodzicami; dopuszcza się udzielenie Komunii św. na rękę, jeśli takie jest życzenie rodziców.

Uroczystości pierwszokomunijne w większych grupach wolno organizować dopiero po zniesieniu przez władze państwowe odpowiednich ograniczeń, w terminie, który rodzice wraz z proboszczem uznają za bezpieczny."

 


26.03.2020

W związku z tym, że stan epidemii nie został rozwiązany termin I Komunii Św. ulega zmianie. Proponujemy sobotę i niedzielę 26/27 września – jeśli przepisy na to pozwolą. Zgodnie w wytycznymi ks. Arcybiskupa istnieje też możliwość ustalenia innego terminu dla każdego dziecka lub grupy dzieci. Bardzo proszę rodziców do końca miesiąca o kontakt telefoniczny (najlepiej SMS) lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu potwierdzenia daty I Komunii.


Uwaga! Spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. są odwołane

Z DEKRETU ARCYBISKUPA:

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej

1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).

2. Po Wielkanocy:

 1. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
 2. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

3. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

4. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

5. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.

 


   

 • Rodzice są pierwszymi wychowawcami dziecka, stąd oczekuje się od nich należytego przykładu i zaangażowania w całym okresie przygotowawczym.
 • W każdą niedzielę i święto nakazane rodzice wraz z dzieckiem mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 • Dobrze by było, gdyby rodzice w domu razem z dzieckiem odmawiali codzienny pacierz oraz wdrażali dziecko w ducha modlitwy.
 • Wskazane jest, aby Rodzice na początku okresu przygotowań dziecka do Pierwszej Komunii świętej przystąpili do spowiedzi i przystępowali w niedziele do Komunii św. W ten sposób poprzez własny przykład mogą pokazać dziecku wartość Eucharystii w naszym życiu.
 • W ramach katechezy szkolnej dziecko zobowiązane jest opanować cały materiał przypisany programem nauczania. Rodzice są odpowiedzialni za pomoc w przyswojeniu przez dziecko obowiązującego materiału z katechizmu i modlitw. Rodzice powinni też powtarzać z dzieckiem przyswojoną przez nie w szkole wiedzę katechizmową.
 • W terminie wyznaczonym przez przygotowującego księdza należy dostarczyć świadectwo chrztu dziecka – zwolnieni są ci rodzice, których dzieci były chrzczone w naszej parafii. Nie dopełnienie tej ważnej formalności będzie podstawą do niedopuszczenia dziecka do Pierwszej Komunii Świętej.
 • Rodzice zobowiązani są do uczestniczenia w spotkaniach formacyjnych przygotowujących do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 • Dziecko zobowiązane jest do uczestniczenia w ciągu całego roku przygotowania w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post) oraz nabożeństwach majowych (maj). Rodzice powinni postarać się, by dziecko te zobowiązania wypełniło.
 • Jeżeli dziecko z jakiejś przyczyny nie zostało jeszcze ochrzczone, to rodzice zobowiązani są niezwłocznie – osobiście – poinformować Ks. Proboszcza parafii w której dziecko będzie przyjmować Pierwszą Komunię świętą.

 Mk 10,13-16:
"Przyprowadzano do Niego dzieci, aby je dotknął. Uczniowie zaczęli je strofować.
Gdy Jezus to zauważył, oburzył się i rzekł im:
"Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im,
bo do takich należy królestwo Boże.
O tak, oświadczam wam: kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko,
nie wejdzie do niego".
Potem obejmował je ramieniem i błogosławił, kładąc na nie ręce."

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

INTENCJA ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA STYCZEŃ:

Módlmy się za chorych i konających, oddalonych od Boga, aby w godzinę śmierci przyjęli łaskę pojednania

Kościół w obiektywie

Licznik odwiedzin

8.png7.png9.png5.png6.png5.png
Dzisiaj208
Wczoraj1069
W tym tygodniu2478
W tym miesiącu19916
Od 3-04-2018879565

Aktualnie na stronie

1
gości